Четвер, 06.08.2020, 10:31

Теліжинецька  загальноосвітня школа  І-ІІ ступенів

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Мої новини

До 19 не дожив кілька днів…

До 19 не дожив кілька днів…

  Слово Афганістан до сліз хвилює кожного в селі Теліжинці. Саме з невідомої країни 16 березня 1985 року прийшла в село звістка про загибель 18 річного юнака Дорошука Володимира Соловейовича.

   Народився Володя в сім'ї сільського коваля Соловея Артемовича Дорошука 26 березня 1966 року. 1 вересня 1973 року вступив до 1 класу Теліжинецької восьмирічної школи, по закінченню якої навчався в Щурівчицькій середній школі. Професію шофера здобув у Красилівському ПТУ. 

  Хлопцеві було лише вісімнадцять, коли його призвали на військову службу до лав Радянської Армії. Але йому не довелося захищати кордони рідної землі, а випало на долю виконувати інтернаціональний обов’язок в Афганістані. 

Володя щоденно записував у зошит усе, що відбувалося. Писав про своє життя, про друзів яких щоденно втрачав.  У взводі над ним кепкували : «Ти що, Володю, після повернення на Батьківщину літопис видавати будеш?»

... Колона військових машин рухалася гірською дорогою. В одній  із них за кермом сидів Володя Дорошук. Раптом ударили кулеметні черги, засвистіли кулі. Кулі вп’ялися в тіло хлопця і вантажівка злетіла в ущелину.

   Тієї заклепаної бляшаної  труни ніколи не забудуть жителі Теліжинець. Пішов в армію Володя, а привезли невідомо що в бляшанці. А військові сторожили, щоб, бува, автогеном не розкрили коробку, щоб мати і сестри не побачили те, що зосталося від їх єдиного сина і брата. 

   Ридали дорослі і діти, жінки і чоловіки, бабусі і дідусі. Здавалося, що за Володею плачуть квіти і дерева, вмивається сльозами земля.

   Пам'ять про Володю Дорошука вічно житиме в серцях жителів Теліжинець, тому що історія цього хлопця передається з покоління в покоління.

   16 березня, в річницю загибелі Володимира Дорошука,  до Теліжинецької школи завітали голова Ізяславської спілки ветеранів війни в Афганістані, підполковник Теліжинський Василь Іванович, заступник голови Ізяславської спілки ветеранів війни в Афганістані, полковник Стриж Василь Григорович, член президії  Ізяславської спілки ветеранів війни в Афганістані Притолюк Василь Валентинович.  Військові розповіли учням про свою службу в Афганістані, згадали жителів Ізяславщини, які загинули в далекій країні, вшанували пам'ять загиблих Хвилиною мовчання. 

   На сільському кладовищі, військові  з дітьми, вшанували пам 'ять Володимира Дорошука.

  Тож шануймо живих, цінуймо мир,  щоб не плакали згорьовані матері і батьки за синами, які вмирають, захищаючи нас з вами.

 

 

Категорія: Мої новини | Додав: ivanna_tkachuk (22.03.2018)
Переглядів: 118 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar